Pioneers in the industry, we offer reflective tape 2 inch, 1 inch reflective tape, 1 inch neon reflective tape and 1 inch rb reflective tape from India.
₹ 1050 / Roll Get Latest Price
| Tape Width | 50 mm |
| Tape Length | 100 M |
| Reflective Grade | Engineering |
| Packaging Type | Roll |
| Base Color | Green, Orange, Yellow |
| Material | Polyester |
| Adhesive Type | Sew On |
| Roll Length | 100 meter |
| Size | 2 inch |
| Brand | Reflective |
| Pattern | Plain |
| Application | Garments, Road Safety |
| Water Resistant | Yes |
Minimum order quantity: 1 Roll
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | Roll |
| Material | Nylon |
| Thickness | 1 mm |
| Roll Length | 50 meter |
| Size | 1 inch |
| Brand | Reflective |
| Usage/Application | Carton Sealing |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 350 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | Roll |
| Size | 1 inch |
| Brand | Reflective |
| Usage/Application | Carton Sealing |
| Thickness | 1 mm |
| Roll Length | 50 meter |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 400 / Piece Get Latest Price
| Packaging Type | Roll |
| Size | 1 inch |
| Brand | Reflective |
| Usage/Application | Carton Sealing |
| Thickness | 1 mm |
| Roll Length | 100 meter |
Minimum order quantity: 1 Piece
Vikas (CEO)
Niwar Corner
No. 5991, Nabi Karim, Shanker Market, Jhandewalan Road
New Delhi - 110055, Delhi, India